שיפוץ חדר שינה

שיפוץ חדר שינהשיפוץ חדר שינה

חדר השינה של כל אדם מהווה חדר חשוב מאוד עבורו. מעבר לעובדה שבחדר הוא לן את שנת הלילה שלו ולא פעם גם שנת צהרים, החדר גם מאפשר לכל אדם לקבל את הפרטיות הנדרשת לו. חשוב מאוד להבין כי בכדי שחדר השינה יענה על מטרותיו בצורה הטובה ביותר, הרי שיש צורך להקפיד שהוא יהיה נוח, מעוצב בצורה נעימה לעין, דקורטיבי ואסתטי. אם אתם מרגישים שחדר השינה שלכם לא נראה טוב מספיק ואם אתם חשים שהגיע הזמן לשפץ אותו, חשוב מאוד שתדעו כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

ריצוף לחדר שינה

אחת הדרכים הטובות ביותר ליצור שינוי מהותי בחדר השינה היא להחליף את הריצוף הקיים בריצוף חדש. כך מקבלים רקע אלגנטי מאוד ונעים. אחת האופציות הטובות ביותר כיום לצורך חיפוי הרצפה היא פרקט. בתוך תהליך שיפוץ, התקנת פרקט תהווה את השלב האחרון בעבודה וזאת בשל העובדה שמדובר על חומר עדין אשר עלול להישרט. חשוב לדעת שניתן למצוא כיום כמה סוגי פרקטים וכדאי לבחור את הפרקט המתאים לחדר שלכם הן מבחינת הנראות הוויזואלית שלו וההתאמה שלו לחדר שלכם והן מבחינת התכונות שלו והמחיר שלו.

אם תרצו ריצוף אחר לחדר השינה שלכם, תוכלו לבחור באריחי גרניט פורצלן בצבע שקט ורגוע. גרניט פורצלן מגיע כיום בשלושה גימורים שונים: מבריק, מאט ולפאטו שהוא מבריק למחצה. בדרך כלל הבחירה הפרקטית ביותר תהיה בריצוף מאט וזאת בשל העובדה שהוא דורש פחות ניקיון ותחזוקה מסוגי האריחים האחרים.

בחירת צבע לחדר השינה

חלק מתהליך שיפוץ של חדר שינה צריך להיות כרוך בצביעת קירות החדר, על מנת ליצור בו את האווירה המתאימה, הרגשה של חלל נקי ואסתטי ומראה מרהיב ביופיו. חשוב לדעת כי צביעה בסיסית תכלול גם תיקונים, פריימר ושתי שכבות של צבע. כדאי לבחור את הצבע שאתם הכי אוהבים ועל כן, לא בטוח שכדאי לכם לבחור בצבע הלבן השגרתי. תוכלו לבחור כיום בצביעת קיר אחד בגוונים מיוחדים יותר, שילוב של צורות שונות על הקיר למראה מעניין אותו או  צביעת כלל הקירות בצבע שאתם מתחברים אליו יותר מהצבע הלבן.

שילוב של עבודות גבס

גבס יכול להיות שימושי מאוד בחדר השינה במספר מקרים: אם מדובר על מסגרת של שיפוץ כללי שבו נעשתה חלוקה מחודשת של חללים באמצעות גבס, במקרה מעין זו ייבנו קירות באמצעות קונסטרוקציה שעליה מחוברים לוחות גבס ובאמצע מיושם חומר בידוד כלשהו. עבודות גבס גם ידרשו כאשר יש צורך בחיפוי תקרה או קיר הגבס. כמו כן, עבודות גבס רלוונטיות עבור עיצובים שונים בגבס כגון: נישות, תאורה שקועה, תאורה צפה ועוד.

עיצוב תאורה בחדר שינה

בחדר שינה בדרך כלל יש עדיפות לתאורה בגוונים צהובים וחמימים בשילוב עם נורות לילה לקריאה לפני השינה. אם יש לכם פינת עבודה בחדר השינה כדאי מאוד לשלב בה מנורת שולחן או גוף תאורה נוסף שיספק תאורה קרירה יותר וחזקה. אם חדר השינה שלכם כולל חדר ארונות כדאי לבחור גם בגוף תאורה חזק וקר שיקלל על בחירת הבגדים.

כיצד בוחרים איש מקצוע לעיצוב חדר השינה?

בכדי לעצב את חדר השינה שלכם בצורה הטובה ביותר עליכם לבחור באדריכל או מעצב פנים בהתאם לצורך. מעבר לכך, חשוב מאוד לבחור בקבלן שיפוצים מקצועי ומנוסה אשר יבצע את כלל העבודות הנדרשות עבור הליך השיפוצים בצורה הטובה ביותר. המטרה היא בסופו של דבר שחדר השינה שלכם יראה הכי אטרקטיבי וייחודי וכן, שיהיה נוח ונעים לשהייה ועל כן, אנשי המקצוע הנדרשים לתהליך צריכים להיבחר בקפידה.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם