שיפוץ דירה קטנה

שיפוץ דירה קטנהשיפוץ דירה קטנה

כאשר מעוניינים לשפץ דירה גדולה, ישנן לא מעט אופציות העומדות על הפרק לצורך שיפוץ ושינוי המבנה וזאת בשל העובדה שמדובר על נכס גדול ורחב. אולם, כאשר מדובר על שיפוץ דירה קטנה, ישנן לא מעט החלטות חשובות שיש לקבל כבר בשלב תכנון השיפוץ. כך לדוגמא יש צורך לקבל החלטה לגבי חיבור חדרים או פיצול חדרים, לגבי פתיחת המטבח לסלון ולמרפסת על מנת לקבל חלל גדול יותר או חלוקתם על ידי קירות שלמים, איים או דלפקים בכדי לקבל מראה נפרד של כל חדר. אין ספק שיש לא מעט החלטות חשובות שיש לקבל בתכנון שיפוץ דירה קטנה.

שיפוץ דירות קטנות- לבחור באנשי המקצוע המתאימים

חשוב מאוד לדעת כי שיפוץ דירות קטנות מהווה המתמחות בפני עצמה וזאת בשל המורכבות של העבודה המדוברת. ישנם כיום קבלני שיפוצים אשר מתמחים בתחום השיפוץ המדובר וכן אדריכלים ומעצבי פנים שתחום ההתמחות שלהם הוא חללים קטנים. השאלה החשובה ביותר היא איך  עושים את זה בצורה נכונה והתשובה לכך ללא ספק צריכה להיות לאנשי המקצוע שמתמחים בשיפוץ דירות מעין אלה ועל כן, יש לבחור אותם בצורה נכונה.

מדוע חשוב לשפץ בצורה נכונה דירה קטנה

חשוב מאוד להדגיש שכאשר מדובר על דירה קטנה, אין הדבר אומר שלא כדאי לשפץ אותה בשל גודלה. לא פעם באמצעות אנשי המקצוע המתאימים והנכונים ניתן להפיק לא מעט תועלת משיפוץ דירה קטנה. כמו כן, מעבר לעובדה ששיפוץ נכון של דירה קטנה הופך אותה לאטרקטיבית, נוחה ונעימה יותר עבור מגורים, השיפוץ גם מעלה את הערך של הדירה, דבר שללא ספק יסייע לכם למכור את הדירה במחיר טוב ומשתלם. על כן, עבור תהליך שיפוץ דירות קטנות אין להתפשר על פחות מאנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.

כיצד משפצים דירה קטנה בצורה נכונה?

בשלב הראשון יש לבחון את שטחה הכולל של הדירה ולבחון כיצד ניתן לחלק אותו בצורה האידיאלית. לא פעם יהיה צורך לצמצם חדרים מסוימים ולהגדיל חדרים אחרים. המצב האידיאלי הוא לחבר מטבח עם פינת אוכל, סלון ולא פעם גם מרפסת, כך ניתן ליצור חלל אחד פתוח. מתוך החלל הזה ניתן לקחת מעט שטח לחדר עבודה או חדרי שינה. מכיוון שמדובר על חלל גדול שיוצרים, כאשר לוקחים ממנו  מעט שטח עבור חדרים זה פחות מורגש.

שלב שני

בשלב השני כדאי לבחון מה אפשר להוציא מחדרים מסוימים על מנת לחבר אותם ביחד בצורה מצומצמת יותר. ניתן ליצור לדוגמא חדר ארונות אשר יאפשר להוציא מתוך חדרי השינה וחדר העבודה את הארונות וכך לחסוך בשטח. כמו כן, כך ניתן לאפשר לחדר השינה להיות הרבה יותר מסודר ומרווח

שלב שלישי

בשלב השלישי ניתן לבדוק את האופציה לשיפוץ נקודתי בחדרים ספציפיים. לא פעם שיפוץ בחדר נקודתי בדירה יכול לשפר את הנראות והתחושה בדירה כולה. המטבח לדוגמא מהווה את החלל האידאלי לשיפוץ. ניתן להחליף ארונות במטבח, ליצור שיש חדש וריצוף חדש, לפתוח את המטבח ולא פעם גם להוציא אלמנטים שונים מהמטבח כלפי חוץ כגון: להוציא את השולחן אל פינת אוכל מסודרת, ליצור פתרונות אחסון איכותיים ומודולריים ועוד.

שלב רביעי

בשלב הרביעי כדאי מאוד לחשוב האם יש בדירה חדרים שונים או חללים שאין בהם שימוש וניתן לחבר אותם לחדרים אחרים על מנת  להגדיל אותם או לשנות את הייעוד שלהם. על כן, עוד טרם מתחילים בהליך השיפוץ כדאי לבדוק את הנושא ולהחליט כיצד מחברים או מייעדים חלל לצורך אחר. אין ספק שיש חשיבות לנצל כל חלל בדירה קטנה בצורה המקסימלית ועל כן, מדובר על תהליך חשוב.

תהליך שיפוץ דירה קטנה הוא תהליך שחייב להתבצע על ידי אנשי מקצוע אשר מתמחים בתחום.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם