שיפוץ דירה להשקעה מבלי לקרוע את הכיס!

ישנם דיירים המתנים את חידוש חוזה השכירות מול בעל הנכס, בשיפוצו. האם עליכם “לציית” לדרישות הדיירים? מובן כי ההחלטה נתונה אך ורק לשיקולכם. עם זאת, חשוב שתהיו מודעים למצב הנכס שלכם, ושתהיו מספיק כנים עם עצמכם להבין מתי נכס אכן ראוי למגורים ומתי לא. כבר תקופה שאתם דוחים את שיפוץ הנכס מהחשש כי ההוצאות יצאו מכלל שליטה? ניתן לשפץ דירה להשקעה מבלי לקרוע את הכיס!

שיפוץ דירה להשקעה מבלי לקרוע את הכיס!

אנחנו ב”אור חידושים” מבצעים מגוון רחב של עבודות שיפוץ לדירות השקעה בכל גודל! אם אתם כבר משקיעים – השקיעו עד הסוף, למענכם, למען הנכס ולמען הדיירים שלכם. אז מדוע חשוב כל כך להשקיע בפרויקט שיפוץ דירה להשקעה? מ-2 סיבות עיקריות:

  • שיפוץ הנכס מעלה את ערכו – המשמעות היא שתוכלו לגבות בעבורו דמי שכירות גבוהים יותר. בשלב מסוים, השקעת השיפוץ תוחזר ואתם תתחילו להרוויח.
  • השיפוץ משפיע על הביקוש לדירה – דירה משופצת בהכרח תהיה מחוזרת ומבוקשת יותר, כך שתוכלו לבחור דייר שמתאים לכם מבלי להתפשר, יהיה לכם כוח מיקוח והסבירות כי הדירה תעמוד ריקה – נמוכה. 

לשפץ ולשמור על כיסים ללא חורים? יש כזה דבר!

המפתח להצלחה עם שיפוץ דירת השקעה הוא הגדרת תקציב. לעתים, ישנם בעלי נכסים שמחליטים לשפץ את הנכס, אך אינם מגדירים לעצמם או לחברה המבצעת תקציב לפרויקט. במרבית המקרים, “חורים בכיסים” הינם תוצר של היעדר תכנון ההוצאות והגדרת התקציב. מניסיוננו, חשוב להגדיר שני דברים בראשית הדרך:

  • מה תרצו לשפץ בנכס ההשקעה שלכם?
  • כמה אתם מוכנים להשקיע בשיפוץ/חידוש/שדרוג?

טיפ מאיתנו: לפני שאתם משקיעים בקוסמטיקה ועיצוב הדירה, השקיעו בדברים הבסיסיים, הפונקציונאליים והדחופים. לדוגמא: במידה וישנן מרצפות שבורות בסלון, דחוף יותר לחדש את הריצוף מאשר להשקיע בחיפוי קיר בסלון. 

“בכל כמה זמן כדאי לשפץ דירה להשקעה?”

בגדול, ישנם שיפוצי MUST שכדאי לבצע בכל דירת השקעה, ביניהם:

  • חידוש הצבע בקירות אחת לתקופה / לפני כניסה של דיירים חדשים
  • החלפת כלים סניטריים משומשים/בלויים כדוגמת מקלחון, אמבטיה, כיור ואסלה
  • חידוש ריצוף שבור / עקום 
  • חידוש/ביצוע עבודות איטום בדירה (אינטרס ברור שלכם, שכן במקרים של רטיבות ועובשים, האחריות על התיקון – עליכם)

ובכל כמה זה יש לשפץ? בגדול, זה די תלוי בדיירים שלכם, וכעת נסביר: ישנם דיירים שדואגים לתחזק את הדירה ולשמור עליה. כלומר, עם סיום הסכם השכירות לא נדרשים שיפוצים נרחבים, אלא רק תיקונים ושדרוגים קטנים לקראת כניסתם של הדיירים החדשים. עם זאת, ישנם מקרים בהם הדיירים לא ממש שומרים על הנכס (וזהו עוד תיאור עדין), כך שנדרשת מכם השקעה גדולה יותר. 

על מה אנחנו ממליצים? עם סיום כל הסכם שכירות ולפני כניסתו של הדייר החדש, ערכו בדיקה כללית בנכס וקבעו מה עליכם לשפץ. בעוד צביעת דירה לדוגמא מומלצת לעתים קרובות יחסית, שיפוצים מסוג החלפת מקלחון או אמבטיה אפשר לבצע גם אחת לכמה שנים. 

לפרטים נוספים אודות שיפוץ דירה להשקעה עם “אור חידושים”, התקשרו אלינו כעת – 050-8558722

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
אז איפה מוצאים שיפוצניק מומלץ

אז איפה מוצאים שיפוצניק מומלץ?

כבר לפני שנה החלטתם שאתם משקיעים בשיפוץ, אך טרם קבעתם פגישה עם שיפוצניק לקבלת הצעת מחיר? אנחנו אמנם לא מכירים, אך יכולים לנחש מהי הסיבה: