שיפוץ מקלחון – מתי לשפץ ומתי להחליף?

לפחות פעם אחת ביום אתם נכנסים אליו, שרים בתוכו ומתפנקים עם תכשירי הרחצה האהובים עליכם: המקלחון! לא נחדש לכם כי חדר הרחצה נחשב לאחד החדרים השמישים והאהובים ביותר בבית. ובמה אנחנו כן עשויים לחדש שלכם? תתפלאו, אך שיפוץ מקלחון אינו מותנה בהכרח בהחלפה מוחלטת של כל המקלחון שלכם. לעתים, אין באמת צורך להחליף את המקלחון הקיים, אלא שניתן לשפצו באמצעות החלפה/שדרוג של אביזרים מסוימים.

אז רגע לפני שאתם מתפנקים על “אופרת סבון” נוספת, דעו גם אתם: מתי נכון לשפץ את המקלחון ומתי כדאי להחליפו לגמרי? אנחנו ב”אור חידושים” בונים תוכנית שיפוץ מקלחונים בהתאמה אישית אליכם – לצרכים, להעדפות ולתקציבכם!

שיפוץ מקלחון קיים – באילו מקרים?

השיפוץ מתבסס על שימור המקלחון הקיים, תוך שדרוגו באמצעות הוספה/החלפה של אביזרים מסוימים. על שיפוץ מקלחונים נמליץ כל עוד המקלחון שלכם עומד בשני תנאים:

 • המקלחון חדש
 • המקלחון במצב טוב

לעתים, למרות ששני התנאים האלו מתקיימים, עולה הצורך בשדרוגים, תיקונים או עבודות תחזוקה שונות. אז מה ניתן לעשות במסגרת שיפוץ המקלחון ומתי הוא רלוונטי?

 • עובש על הסיליקון

  הבשורה הפחות משמחת היא שקשה עד בלתי אפשרי למנוע עובשים בסיליקון במקלחון. עם זאת, יש לנו בשורה משמחת: העובשים אינם מעידים על הצורך בהחלפת המקלחון! במקרים אלו, כל מה שצריך לעשות הוא להחליף את הסיליקון הנגוע בסיליקון חדש. 

 • שדרוג ל”מוט פינוק”

  כידוע, הרחצה במקלחון מתבצעת בעמידה (בשונה מהאפשרות לישיבה באמבטיה). המים במקלחון זורמים אליכם מהטוש, שמוכר לרבים כ”מוט פינוק”. לעתים, הטוש לא ממש מפנק, זאת מאחר והזרם בו חלש, “דק” וכולל תוכנית אחת בלבד. תופתעו או שלא, אך החלפת הטוש במוט פינוק במסגרת שיפוץ מקלחון, תשדרג משמעותית את חוויית הרחצה שלכם!

החלפת המקלחון הקיים בחדש – מתי כדאי?

ישנה נוסחה ל”רחצה מפנקת”, והיא כוללת בראש ובראשונה מקלחון תקין שמותאם לצרכים שלכם. אז מתי נמליץ לכם על החלפה של המקלחון הקיים בחדש?

 • זכוכית שבורה

  במידה ואתם מזהים סדק או שבר באחת מדלתות המקלחון, הרי שכדאי להחליפו. שבר/סדק מעידים ברוב המקרים על זכוכיות שאינן עמידות, כך שראוי להחליפן בדלתות זכוכית תקינות ובטיחותית במקלחון. שימו לב כי רחצה במקלחון עם זכוכית שבורה עלולה להסתיים בתאונה מצערת, ועל כן אין לדחות את החלפת המקלחון.

 • מקלחון קטן

  מוטיבציה נוספת להחלפת המקלחון היא גודלו. לעתים, החלל בחדר הרחצה אינו מנוצל כראוי, וכתוצאה מכך עליכם להסתפק במקלחון קטן וצפוף. במידה והתנאים בחדר הרחצה אכן מאפשרים, מומלץ מאד להגדיל את המקלחון וכך להעצים את חווית הרחצה שלכם.

 • שדרוג לאמבטיה

  שיפוץ מקלחון אינו כולל בהכרח החלפה של מקלחון במקלחון, אלא לעתים מקלחון באמבטיה. איחדתם חדרים בבית והרחבתם את חדר הרחצה? ניתן וכדאי לשקול את החלפת המקלחון באמבטיה רחבה ומפנקת.

אם התעניינתם בשיפוץ מקלחונים, אולי יעניין אתכם גם:

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם

איך לתכנן שיפוץ חדרי אמבטיה?

האינדיקציה הטובה ביותר שהגיע הזמן לשפץ את האמבטיה? כשאתם לא מצליחים להיזכר מתי בפעם האחרונה שרתם בה! חדר הרחצה הוא ללא ספק החדר המפנק, המרענן