עבודות ריצוף – אתם שואלים, אנחנו עונים!

אתם מעוניינים לחדש את הריצוף בדירה אך לא בטוחים איך בוחרים אריחים? אתם דוחים את החלפת הריצוף משום שאין לכם אפשרות להעתיק זמנית את מגוריכם לדירה אחרת? אנחנו ב”אור חידושים” שמחים להשיב לכם על מספר שאלות שכיחות בנושא עבודות ריצוף.

עבודות ריצוף – אתם שואלים, אנחנו עונים!

1.מתי כדאי לשקול לחיוב החלפת ריצוף?

ההשקעה הכספית הכרוכה בחידוש הריצוף, פירוק האריחים מהרצפה, האבק והפסולת והאיסור לדרוך על הרצפה מספר ימים – כל אלו הופכים את עבודות הריצוף לכאלו שהשאיפה היא לחדשן לעתים רחוקות, אחת לכמה שנים. וכך, עולה באופן טבעי השאלה: מתי בכלל כדאי לשקול את החלפת הריצוף הקיים בריצוף חדש?

  • כשישנם אריחים סדוקים, שבורים או עקומים 
  • כשהאריחים מוכתמים / משופשפים
  • כשרוצים לשנות את האווירה העיצובית בבית
  • כשרוצים להעלות את ערך הדירה לפני השכרה/מכירה

 

2.איך בוחרים אריחים עבור עבודות ריצוף?

הדבר הראשון שלבטח עולה לראשכם הוא נראות האריחים. ואכן, בחירתכם חייבת להתחשב גם בנראותם (קל וחומר כשהמוטיבציה העיקרית היא ריענון עיצוב הבית). עם זאת, ישנם שני דברים עיקריים שכדאי מאד להתחשב בהם עם בחירתכם:

  • עמידות גבוהה

    ישנם אריחים שידועים בעמידות גבוהה, לצד אריחים שנוטים להישחק מהר מאד. ולמה זה צריך לעניין אתכם? משום שככל שהאריחים יהיו עמידים יותר בפני “זעזועים” שונים, כך הם יוכלו לשרת אתכם יותר שנים. לדוגמא: נניח ונפלה לכם משקולת יד של חמישה ק”ג על הרצפה. אריח עם עמידות גבוהה יצליח “לשרוד” את התאונה, בעוד הסבירות שאריח עם עמידות נמוכה ייסדק או ישבר, גבוהה.

  • ספיגה נמוכה

    גם אם ממש תתאמצו, ככל הנראה שלא תצליחו להימנע מהמקרים הבאים: פסטה שנפלה לילדים משולחן האוכל לרצפה, יצירה עם צבעי גואש שהתהפכה על הרצפה ואיך לא – נעליים גדושות בבוץ שפסעו על האריחים. בדיוק בשביל מקרים כאלו, ובמטרה למנוע כתמים על הרצפה, יש לבחור באריחים המאופיינים ברמות ספיגה נמוכות. 

 

3.החלפת ריצוף מותנית ביציאה מהבית?

זו שאלה מצוינת! התשובה היא שכל מקרה לגופו וכעת נסביר: ההמלצה היא שלא לדרוך על הרצפה המרוצפת מספר ימים – גם במקרה של פירוק-ריצוף וגם במקרה של הדבקה. המשמעות היא שבמידה ותחליפו ריצוף במטבח או בסלון לדוגמא, יהיה קשה עד בלתי אפשרי להמשיך ולגור בבית. מנגד, במידה ואתם מרצפים את שירותי האורחים, חדר העבודה או אפילו חדר ילדים, המגורים בבית יהיו אפשריים. 

4.כמה אריחים צריכים לרכוש לטובת עבודת הריצוף?

הנטייה של רבים היא לרכוש בדיוק את כמות האריחים הנדרשת לעבודת הריצוף, וזו טעות. מדוע? משום שתמיד קיים הסיכוי למצוא אריח סדוק או שבור, או כזה שהגיע בגוון מעט שונה מיתר האריחים. בנוסף, במידה וישבר לכם אריח בעוד שנה לדוגמא, מה תעשו אז? לכן, מומלץ לרכוש בין 10-20% תוספת אריחים. ככל הנראה, יישארו לכם אקסטרה אריחים בסיום העבודה וזו בדיוק המטרה: להבטיח שיהיו לכם אריחי רזרבה לכל מקרה שלא יהיה.

אנחנו ב”אור חידושים” מבצעים עבודות ריצוף בסטנדרט המקצועי הגבוה ביותר! לפרטים נוספים וייעוץ מקצועי, אל תהססו לפנות – 050-8558722

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
טיפים לעיצוב פנים

לגזור ולשמור – טיפים לעיצוב פנים!

ככל שאתם מסתכלים סביבכם, כך מתחזקות אצלכם ההבנה והתחושה כי הגיע הזמן להתחדש? הגעתם אל המקום הנכון: “אור חידושים”! אנחנו מבצעים מגוון רחב של עבודות