שיפוץ דירה ישנה

שיפוץ דירה ישנהשיפוץ דירה ישנה

אם החלטתם לשפץ דירת מגורים ישנה שקיבלתם בירושה או שרכשתם לצורך מגורים או השקעה, חשוב מאוד שתדעו שתהליך שיפוץ של דירה ישנה הוא תהליך שחייב להתבצע בצורה מדויקת, מקצועית ואיכותית וזאת בכדי שהוא יסב את התוצאות הטובות ביותר בסופו. על כן, כדאי לדעת לקראת מה אתם הולכים, איזה אנשי מקצוע תדרשו לבחור עבור התהליך המדובר, כמה זה יעלה  לכם ומה בעצם כדאי לכם לשפץ בדירה הישנה. את כל המידע המדובר תקבלו במאמר הבא.

תכנון מראש

חשוב מאוד שמראש תקבעו איזה אזורים בדירה אתם מעוניינים לשפץ ומה השיפוץ כולו יכלול. לרוב שיפוץ דירה ישנה יכלול לא מעט חללים בבית. שיפוץ מעין זה יהיה הרבה מעבר לשיפוץ קוסמטי שמטרתו היא להעניק חזות ויזואלית מעוצבת ומרשימה יותר לדירה, אלא שהוא יעסוק לרוב בכל מה שקשור לשיפור תשתיות ישנות בדירה או החלפתן לחלוטין ועוד. המטרה של התהליך היא בעצם להפוך את הדירה לדירת מגורים שנעים ונוח לגור בה בכל היבט אפשרי. חשוב לתכנן מראש את כל העבודות הנדרשות לצורך שיפוץ הדירה, בהתאם לרצונכם.

הגדרת תקציב

שלב חשוב מאוד בתהליך השיפוץ הוא להגדיר את התקציב הרלוונטי עבור השיפוץ. לא מעט אנשים חורגים מהתקציב שכן, כאשר מתחילים לשפץ  את הדירה קל מאוד ללכת לאיבוד בין ים אפשרויות שונות. על כן, מעבר לעובדה שחשוב מאוד להגדיר תקציב מראש, יש לתכנן תוכנית שיפוצים מדויקת התואמת לתקציב באופן מוחלט. כדאי כמובן לבצע את השלב המדובר בהשתתפות אנשי המקצוע הרלוונטיים לתהליך אשר יוכלו לסייע לכם בבניית תוכנית שיפוצים התואמת לתקציב העומד על הפרק.

בחירת קבלן שיפוצים

אם אדריכל או מעצב פנים תכננו לכם תכנית שיפוץ איכותית בהתאם לתקציב שלכם, זה הזמן לבחור בקבלן שיפוצים שיוציא את התוכנית לפועל בצורה הטובה ביותר. חשוב מאוד לדעת כי התוצאה הסופית תראה בהתאם למקצועיות ואיכות הקבלן שתבחרו ועל כן, אין לבחור בקבלן חאפר, אלא רק בקבלן שיפוצים רשום אשר ידוע כמומלץ ומנוסה בתחום. כמובן שכדאי שתהיה לכם כימיה עם הקבלן. חשוב שהוא יהיה פתוח להקשיב לכם בתהליך ולבצע את הפעולות בהתאם לרצונכם.

מה כדאי לשפץ בדירה ישנה?

כאשר מדובר על דירה ישנה כאמור, כדאי מאוד לשים דגש על היסודות והתשתיות של הדירה. לחזק, לשפץ או להחליף יסודות או תשתיות שדורשים זאת וזאת בכדי להבטיח שלא יתעוררו בעיות שונות בצנרת של הדירה, שמערכת החשמל לא תסכן את הדיירים ועוד. מעבר לכך, יש לשים דגש על הפן העיצובי של הדירה ולשפץ את חדרי הדירה השונים: חדר הסלון, חדר האמבטיה, המטבח, חדרי השינה, יצירת מרפסת במידה ויש אפשרות ויש תקציב לכך ועוד.

כיצד תשפצו את חללי הדירה השונים?

כל חלל דירה יש לשפץ בצורה התואמת את אופיו, גודלו ועוד. כדאי מאוד לבחור קונספט עיצובי שינחה אתכם בעיצוב חללי הבית השונים. בהתאם לקונספט העיצובי הנבחר תוכלו לבחור ריהוט תואם, צבעים מתאימים לכל חדר, אלמנטים דקורטיביים שונים ועוד. חשוב לבחור חומרי גלם איכותיים כאשר מדובר על השיש במטבח, חשוב לדאוג לפתרונות אחסון שונים במטבח וכן להתאים אותו למראה המודרני או הכפרי המבוקש לכם. כאשר מדובר על הסלון הביתי, כיום ניתן לבחור בנישות גבס מרהיבות לסלון שמהוות תחליף נהדר למדפים, כחלל עבור הצבת הטלוויזיה ועוד.

מה תפקידו של קבלן שיפוצים?

תפקידו של קבלן השיפוצים כאמור הוא להוציא את תוכנית השיפוץ לפועל. הוא דואג לכל אנשי המקצוע הנדרשים בתהליך השיפוץ, הוא בונה תכנית שיפוץ מסודרת הכוללת את כל אנשי המקצוע, כל אחד בזמנו, הוא קובע זמנים רלוונטיים לעבודה של כל איש מקצוע הנדרש בתהליך, הוא מפקח על עבודתו של כל איש מקצוע ודואג שתהליך השיפוצים יהיה בהתאם ללוז הנקבע מראש.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
גוונים מומלצים לצביעת חדר ילדים

גוונים מומלצים לצביעת חדר ילדים

הגיע הזמן לחדש את הצבע בחדר הילדים? “אור חידושים” מגיעים עד אליכם עם ניסיון, צבעים מומלצים, צבעים איכותיים והמון תשוקה! לא אחת, אנו נשאלים: “אילו