מתי מומלץ לבצע החלפת כלים סניטריים?

למרבית האנשים ישנה רגישות גבוהה מאד לחדרי הרחצה והשירותים בבית, כאשר היא באה לידי ביטוי בעיקר ברמות התחזוקה והניקיון שלהם. המודעות הגבוהה לחדרים אלו, מעלה מדי פעם ובאופן טבעי את השאלה: “מתי נכון להחליף את הכלים הסניטריים?”. לכלים הסניטריים לא מוצמדות המלצות בסגנון “עדיף להשתמש עד…”, כך שהערנות והאחריות על החלפתם, אך ורק שלכם.  

כלים סניטריים כוללים את האמבטיה, המקלחון, האסלה, הברז, הבידה והכיור. באופן טבעי, אתם ובני הבית משתמשים בהם לעתים קרובות מאד, כך שפוטנציאל השחיקה שלהם, גבוה. אז מתי כדאי לשקול לחיוב השקעה כספית עבור החלפת כלים סניטריים? 

 

החלפת כלים סניטריים

מקרים המצדיקים החלפת כלים סניטריים

כשאתם שוטפים את הידיים בחדר השירותים או מתרחצים באמבטיה, מבליחה לראשכם המחשבה להחליפם? אנחנו שמחים לעשות לכם סדר, ולהציג בפניכם את המקרים בהם נכון להחליף כלים סניטריים:

 • כלים סניטריים ישנים

  הדבר הראשון שראוי להתחשב בו הוא ה”וותק” של הכלים הסניטריים. כל עוד החלפתם אותם בפעם האחרונה לפני חמש שנים, הרי שאין דחיפות גבוהה להחליפם בחדשים. מנגד, במידה והכלים הסניטריים בדירתכם לא הוחלפו מיום הכניסה לדירה – לפני כעשרים שנים, ראוי שתקלו את החלפתם. ככל הנראה, אסלה, כיור ואמבטיה בהם אתם משתמשים כבר תקופה ארוכה, מוכתמים, משופשפים, מכוסים באבנית ואולי אפילו סדוקים/שבורים.

 • כלים סניטריים בעיצוב מיושן

  בכל שנה מושקות קולקציות של כלים סניטריים – מעוצבים, מודרניים וחכמים יותר. בעת שהכלים המותקנים אצלכם גורעים מהעיצוב הכללי במקום לתרום לו, ראוי לשקול את החלפתם (בעיקר אם אתם משפצים את חדר האמבטיה עם חיפוי חדש, צביעת קירות, החלפת ריצוף וכן הלאה).

 • כלים סניטריים לא נוחים

  לפני שהכלים הסניטריים צריכים להיות יפים בעין, הם צריכים להיות נוחים לשימוש. הכיור קטן מדי, הברז שחוק והאסלה לא נעימה למגע? כל אלו מצדיקים החלפת כלים סניטריים מידית! 

 

החלפה VS תיקון – מה באמת כדאי?

האם תמיד כדאי לבצע החלפה של הכלים הסניטריים? התשובה היא שלא. בלא מעט מקרים, תיקון יהיה נכון, מקצועי וכלכלי יותר:

 • תיקון כלים סניטריים

  כל עוד ישנה תקלה נקודתית, וכל עוד הכלי הסניטרי חדש ובמצב טוב, אין סיבה להחליפו. לדוגמא: נניח ומותקנת אצלכם ניאגרה סמויה כאשר המים לא מפסיקים לרדת. מובן כי מדובר על תקלה נקודתית שניתן לתקנה, ובטח לא כזו המצדיקה החלפה של כל הניאגרה.

 • החלפת כלים סניטריים

  במידה והכלי הסניטרי ישן, כאשר ה”וותק” שלו בא לידי ביטוי בנראות ובתפקוד, ראוי לשקו לחיוב החלפה. לדוגמא: ניאגרה גלויה. חשוב להדגיש כי פעמים רבות, תיקון של כלי סניטרי ישן (במידה וניתן בכלל לתקנו), עלול לעלות כמו החלפה לחדש. 

 

אנחנו ב”אור חידושים” מתמחים בשירות של החלפת כלים סניטריים! אתם רוצים לחדש את חדר הרחצה בבית או לשפץ את חדר השירותים בדירת ההשקעה? התקשרו אלינו כעת – 050-855-8722

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם