בחירת צבע לבית – כך תעשו את זה נכון!

הקירות מקולפים, “חיוורים” ופוגעים באסתטיקה של הבית? גם אתם כבר יודעים כי בכל משבר טמונה גם הזדמנות. במקרה הזה – הזדמנות לחדש ולהחיות את קירות הבית! כידוע, מגוון הצבעים באמצעותם ניתן לצבוע את הקירות, גדול מאד. וכך, עולה באופן טבעי השאלה: באיזה צבע כדאי לצבוע את הבית? הבחירה שלכם צריכה להתבסס על כמה דברים עיקריים:

  • גוון מועדף עליכם, כזה שמשרה עליכם רוגע ושלווה
  • התאמת הצבע לחדר הספציפי (סלון, חדר ילדים, משרד ביתי)
  • יכולתו של הצבע “לתקשר” עם העיצוב/רהיטים הקיימים בחדר

 

אז לפני שהצבע החדש מתמקם לו על הקירות, קחו אתכם לדרך 3 טיפים לבחירת צבעים וצביעת הקירות. 

בחירת צבע לבית – כך תעשו את זה נכון!

בחירת צבע לבית – עשו ואל תעשו 

לכאורה, מה כבר יכול להיות מסובך בבחירת צבע לבית? כל מה שנדרש מכם הוא לבחור צבע שאתם אוהבים, לתאם עם צבעי מומלץ ולהתחיל את הפרויקט. עקרונית, זה נכון. עם זאת, חשוב שתיקחו בחשבון עוד כמה דברים לפני שאתם “מאפרים” את הקירות שלכם:

  • צרו הדמיה – אז לא, אינכם צריכים לשכור את שירותיו של איש מקצוע ולשלם אלפי שקלים על הדמיה. מה אתם כן צריכים? לצלם במכשיר החכם שלכם את החדר אותו אתם רוצים לצבוע. העבירו את התמונה לתוכנת עיצוב פשוטה, וצבעו את הקירות בגוון של הצבע בו אתם מתעניינים. סביר כי הגוון באמצעותו תצבעו בתוכנה, לא יהיה מדויק וזה בסדר. המטרה של ההדמיה היא לספק לכם אינדיקציה באשר לאווירה שהצבע יוצר בחלל, ולמידת התאמתו לחדר – לרהיטים, לגופי התאורה, לאקססוריז וכיוצא בזה. 
  • שמרו על טעם טוב – כשאתם מבשלים, האם אתם מתבלים את התבשיל שלכם בשקית שלמה של מלח, פלפל או פפריקה? מובן שלא. כך גם עם צביעת הקירות – צריך “לתבל” אותם במידה. במידה ואתם בוחרים ללכת על צבע “לא שגרתי” לקירות, מומלץ בחום שלא לצבוע את כל החדר בו, אלא רק קיר אחד או חלק ממנו. האתגר הוא להצליח ליצור אפקט מרשים באמצעות צבע מצד אחד, אך מהצד השני – לשמור על טעם טוב.
  • התייעצו עם איש מקצוע – “על הנייר”, כמעט כל צבע יתאים לכם – מאפור, דרך צהוב ועד קיר צבוע בסגול. עם זאת, בפועל אתם עלולים לגלות כי צבעים מסוימים מחשיכים את החלל, מקטינים אותו או פשוט לא תורמים לאווירה שרציתם ליצור. לכן, כדאי תמיד להתייעץ עם איש מקצוע שמבין בעיצוב וצביעת חללים. אנחנו ב”אור חידושים” נשמח להמליץ לכם על הגוונים שיחמיאו ביותר לקירות הבית שלכם.

“אני רוצה צבע שיעמוד במבחן הזמן. על מה תמליצו לי?”

רבים רוצים לצבוע את הקירות בצבע “על זמני” – כזה שיהיה רלוונטי בעוד שנה ועשר שנים. האם יש צבע שכזה? התשובה היא שכן – הצבע הלבן. כל צבע אחר שתבחרו, לרבות שמנת ואפור (שנחשבים קלאסיים, וכאלו שמסתגלים ומשתלבים כמעט בכל עיצוב וחלל), עלולים להתגלות כעבור X זמן כלא רלוונטיים. מדוע? משום ש”העל זמניות” שלהם תלויה בבחירות העיצוביות העתידיות שלכם. במידה ותבחרו לשנות ריהוט, את צבע השטיח או את החיפוי בקיר, צבע הקירות עלול להתנגש עם בחירותיכם החדשות. עם הצבע הלבן לעומת זאת, זה לא יכול קרות. ניתן “להלביש” על קירות לבנים כל אקססורי שתרצו, להחליף את כל הרהיטים בבית ולשנות את העיצוב ממודרני למרוקאי, והלבן עדיין יישאר רלוונטי ועל זמני. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם