המתכון הבטוח? חיפוי קירות למטבח!

המוטיבציה העיקרית של רבים לבצע חיפוי קירות למטבח היא עיצובית. עם זאת, חשוב להבין: גם אם לא דחוף לכם לעצב את המטבח באמצעות חיפוי, הוא חיוני ונחוץ לכם. בזמן הבישול, כשהסירים מבעבעים ומפזרים ניחוחות נפלאים בבית, עולים מהם באופן טבעי אדים. קירות חשופים, שאינם מחופים, סופגים לתוכם את האדים. מעבר לכתמים שמובן שאינם רצויים, ישנו עוד דבר נוסף אחד שלבטח אין לכם בו עניין: עובשים. קיר לח/רטוב הוא קיר שבהכרח יתפתחו עליו במוקדם או במאוחר עובשים.

לנו ב”אור חידושים” יש מתכון מנצח: חיפוי קירות למטבח, בדגש על חיפוי פונקציונאלי ועיצובי – כזה שיענה על הצורך הכפול שלכם ויאפשר לכם לבשל בחדווה!

המתכון הבטוח? חיפוי קירות למטבח!

שוברים את המיתוס: צבע לקיר אינו חיפוי קיר!

ישנו בלבול קל שעלול לגרום לכם לקבל החלטות שגויות. ולכן, חשוב להבהיר אחת ולתמיד באופן חד משמעי: צבע לקיר אינו נחשב חיפוי קירות למטבח. הבלבול נוצר משום שחיפוי הוא “כיסוי”, כך שאנשים שקירות המטבח שלהם צבועים ו”מכוסים” בצבע, משוכנעים כי הם מגונים. בפועל, זה לא ממש עובד כך. קיר צבוע שאינו מחופה באריחים, יספוג לתוכו בקלות אדים ולחות. התוצאה: בתוך זמן קצר הקיר יהפוך רטוב וגדוש בכתמים. החשש העיקרי: התפתחות עובשים.

 

חיפוי קירות למטבח לעומת זאת, מבטיח לכם חגיגה קולינארית-עיצובית-פונקציונאלית מבטיחה הנשענת על הדברים הבאים:

  • החיפוי מכניס צבע, עיצוב וחיים למטבח
  • אין חשש שהקירות יוכתמו בכתמי שמן 
  • הקיר לא יכול להפוך רטוב, כך שלא יכולים להתפתח עליו עובשים 
  • ניקוי האריחים פשוט ומתבצע באמצעות מטלית לחה

 

מהו היקף החיפוי הנדרש במטבחים?

בשונה מחדרי רחצה לדוגמא, בהם מומלץ לחפות חלקים נרחבים מאד, במטבח תוכלו להסתפק גם בחיפוי של אזורים בודדים:

  • קיר שחובה לחפות הוא כמובן זה שנמצא מאחורי הגז. את הקיר הזה יש לחפות במלואו, שכן הוא זה שעלול לספוג יותר מכל קיר אחר את האדים. 
  • בנוסף, כדאי לחפות את הקיר שמעל לכיור – לאורכו ולרוחבו. בעת שטיפת ידיים וכלים, קיים החשש כי המים יגיעו במגע עם הקיר. תכלית החיפוי כאמור למנוע זאת. 
  • ההמלצה היא לבחור באריחים בגימור מבריק, שכן הם סופגים פחות כתמים וקל יותר לנקותם.

 

“חיפוי קירות למטבח בדירת ההשקעה שלי? בזבוז כסף”

בזבוז כסף? בדיוק להפך! דווקא בגלל שמדובר בדירת השקעה, ראוי להשקיע בחיפוי למטבח. מבלי שתחפו את קירות המטבח, קיימת סבירות גבוהה מאד שאדים יספגו לקירות. הלחות שבמטבח (שהיא כמובן בלתי נמנעת שכן מבשלים בו), מזמנת ומזינה עובשים. וכך, המטבח בדירת ההשקעה שמניבה לכם רווחים, עלול להכניס אתכם לצרה צרורה שהיציאה ממנה סבוכה. חיפוי יטיב עמכם, עם הדיירים ועם המטבח! 

לא בטוחים באילו אריחים לבחור? לא יודעים מהו היקף החיפוי הנכון לכם במטבח? התקשר ונשמח לסייע – 050-855-8722

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
טיפים לעיצוב פנים

לגזור ולשמור – טיפים לעיצוב פנים!

ככל שאתם מסתכלים סביבכם, כך מתחזקות אצלכם ההבנה והתחושה כי הגיע הזמן להתחדש? הגעתם אל המקום הנכון: “אור חידושים”! אנחנו מבצעים מגוון רחב של עבודות