גם כשאתם קצרים במזומנים, תוכלו לבצע שיפוץ קומפלט בבית!

נתחיל בעובדה שלבטח לא תפתיע אתכם: שיפוץ הבית מותנה בהשקעה כספית. עובדה נוספת שככל הנראה תפתיע אתכם מאד: תוכלו לשפץ את הבית גם בזול – מבלי לקרוע את הכיס! פעמים רבות, ישנו צורך ורצון לשפץ את הבית, אך העלויות אינן מאפשרות להוציאו אל הפועל. אנחנו ב”אור חידושים” לא מאמינים בסודות, אלא בשקיפות מלאה מולכם, לקוחותינו! אתם זקוקים לשיפוץ קומפלט אך קצרים במזומנים? לפניכם, 3 טיפים שאימוצם ויישומם יאפשרו לכם לחסוך בעלויות השיפוץ! 

גם כשאתם קצרים במזומנים, תוכלו לבצע שיפוץ קומפלט בבית!

שיפוץ קומפלט VS שיפוץ “רגיל” – מה ההבדל?

רגע לפני שנחלוק אתכם את הטיפים שלנו להוזלה, מהו שיפוץ קומפלט? בשונה מעבודות שיפוצים בודדות ונקודתיות כדוגמת החלפת ריצוף בחדר הילדים, שיפוץ ברמת קומפלט הוא שיפוץ בכל הבית! כלומר, לא מדובר על עבודת שיפוץ בודדת, אלא בהכרח על מספר עבודות באזורים שונים של הבית. מכאן, שהשיפוץ יכול לכלול צביעה של הדירה, החלפת מקלחון ויישום חיפוי על קיר בסלון. אז איך תוכלו לחסוך בעלויות? הנה התשובה:

1.שפצו את הדירה בעונת החורף

אנחנו מנחשים כי זהו הטיפ האחרון שציפיתם שנחלוק אתכם. עם זאת, שיפוץ בחורף – בין החודשים אוקטובר/נובמבר למרץ, עשוי לחסוך לכם המון כסף. מדוע? משום שמרבית האנשים נוטים לשפץ בחודשי האביב והקיץ. כתוצאה מכך, הביקוש בחודשים אלו גבוה מאד ומחירי העבודות – עולים. בחודשי החורף לעומת זאת, הביקוש נמוך יותר (אם כי עדיין גבוה), כך שפעמים רבות ישנו פוטנציאל הוזלה משמעותי (היצע אל מול ביקוש). 

2.הישארו לגור בבית בזמן השיפוץ

אנחנו מנחשים כי אתם קצת פחות מתלהבים לגור בדירה בזמן שמחליפים לכם ריצוף ומשפצים לכם את האמבטיה. אז נכון, נוח יותר לעבור לדירה זמנית בזמן השיפוצים ולשוב כעבור X זמן לדירה משופצת. עם זאת, מעבר לדירה שכורה מצריך מכם להגדיל את תקציב השיפוצים שלכם. כמעט תמיד, ניתן להמשיך ולגור בבית גם כשאתם משפצים אותו, זאת בתנאי להיערכות מתאימה – שלכם ושל חברת השיפוצים המבצעת. 

3.גם ובעיקר עם שיפוץ קומפלט – צרו תיעדוף!

כשאתם רוצים לשפץ את הבית קומפלט, חשוב שתיצרו רשימה של כל העבודות הרלוונטיות לכם. לדוגמא: 

  • צביעת חדר ההורים
  • החלפת ריצוף באמבטיה
  • בניית קיר גבס בסלון
  • התקנת מקלחון בחדר הרחצה
  • חיפוי דקורטיבי במטבח

 

המטרה העיקרית של רשימה שכזו היא לאפשר לכם ליצור תיעדוף לעבודות. או במילים פשוטות יותר? לדרג את עבודות השיפוץ – מהעבודה הדחופה ביותר לזו שדחופה פחות. לבטח תסכימו כי החלפת מקלחון שבור בחדר הרחצה, דחופה קצת יותר מחידוש הצבע בחדר השינה. תיעדוף העבודות בשידוך לניהול נכון של התקציב, יבטיחו כי תשקיעו תחילה את כספכם בעבודות השיפוץ ההכרחיות. שיטה זו לניהול שיפוץ קומפלט אולי לא בהכרח תוביל להוזלה, אך כן תאפשר לכם להפיק את המיטב מהתקציב העומד לרשותכם.