לא שרים במקלחת בלי חיפוי קירות אמבטיה

לפחות פעם אחת ביום, אתם שרים בקול גדול – אתם הסולנים, ואילו זרם המים באמבטיה מלווה אתכם בנגינתו. על מנת שתוכלו להמשיך וליהנות ממלודיה נעימה ומרחצה מפנקת, עליכם להבטיח דבר בסיסי: שקירות האמבטיה שלכם יהיו מחופים. לפניכם, מה שחשוב לדעת על תפקידם של האריחים בחדר המפנק, המבושם והמרגיע ביותר – חדר האמבטיה שלכם.

חיפוי קירות אמבטיה

חיפוי קירות אמבטיה – למה צריך לחפות וכמה צריך לחפות? 

רבים סבורים כי הקירות הרלוונטיים לחיפוי, הם אך ורק אלו שמסביב לאמבטיה עצמה. בכדי להבין אילו קירות כדאי לחפות בחדר זה, צריך להבין מראש מדוע החיפוי מומלץ. חדר האמבטיה נחשב לחדר רטוב. בעת שאתם מתרחצים, עולים באופן טבעי אדים מהמים החמים בהם אתם משתמשים. בעת שהקירות חשופים – ללא חיפוי, האדים נספגים לתוכם וכך אלו הופכים לחים/רטובים. ומה הבעיה בעצם? הלחות היא המזון האהוב ביותר על עובשים.

מסיבה זו, ההמלצה בנושא חיפוי קירות אמבטיה, היא לחפות כמה שיותר אזורים. האדים מתפזרים באופן בלתי נשלט באמבטיה, כך שהם עלולים להיספג גם לקירות שאינכם לוקחים בחשבון. הנוסחה פשוטה: ככל שתחפו אזורים נרחבים יותר באמבטיה, כך הסבירות לצרות (בדמות עובשים), פוחתת משמעותית.

על מה אסור בשום פנים ואופן להתפשר עם חיפוי האמבטיה?

הדבר הראשון שאסור להתפשר עליו הוא על היקף החיפוי. ההמלצה החד משמעית היא לחפות בצורה נרחבת ככל הניתן את חדר האמבטיה. הדבר השני שאסור להתפשר עליו הוא על איכות ביצוע העבודה. חיפוי שאינו מיושם בהתאם לסטנדרט הגבוה ביותר, עלול להתגלות כחסר תכלית. זכרו כי מטרת החיפוי, הכיסוי, היא להגן על הקירות מפני ספיגת מים. בעת שהחיפוי אינו מיושם כנדרש, ישנו חשש כי המים יצליחו לחדור את החיפוי. אל תהמרו על איכות הביצוע – הבטיחו אותה!

חיפוי הקירות באמבטיה – מט או מבריק?

ישנו קונצנזוס באשר לנחיצותו של החיפוי בחדר האמבטיה. עם זאת, קיימת מחלוקת באשר לנראות וגימור האריחים: אריחים בגימור מט או מבריק? נתחיל ונאמר כי לא משנה באיזה אריחים תבחרו, הרי ששני הסוגים ראויים וימלאו את תפקידם במניעת ספיגת מים. אם כן, הבחירה שלכם צריכה להתבסס בעיקר על העדפותיכם העיצוביות:

  • גימור מבריק

    משדר אווירה חמימה, נקייה ואפילו יוקרתית יותר. כמו כן, “ההברקה” הופכת את האריחים עמידים וחסינים יותר בפני זעזועים שונים.

  • גימור מט

    מתאים לאלו מכם שנוטים לעיצוב אלגנטי ומודרני. החיסרון: אריחי המט נוטים “להדגיש” את נוכחותם של כתמים ושריטות.

 

חיפוי קירות אמבטיה נחשב לאחת העבודות הבסיסיות והחשובות ביותר, כאשר תכליתו היא למנוע מפגש בין מים ובין הקיר. אנחנו ב”אור חידושים” מבצעים מגוון עבודות שיפוצים כבר מעל ל-20 שנים, כאשר כל עבודה המבוצעת על ידינו נתמכת בתעודת אחריות. לפרטים נוספים אודות חיפוי קירות אמבטיה, התקשרו – 050-855-8722

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם
טיפים לעיצוב פנים

לגזור ולשמור – טיפים לעיצוב פנים!

ככל שאתם מסתכלים סביבכם, כך מתחזקות אצלכם ההבנה והתחושה כי הגיע הזמן להתחדש? הגעתם אל המקום הנכון: “אור חידושים”! אנחנו מבצעים מגוון רחב של עבודות